Nowa Strona

ScreenHunter_01 Jul. 05 20.31Miło Nam poinformować, że w dniu 1 lipca 2014 roku nasza strona została przeniesiona na nowy serwer. Otrzymała również nową szatę graficzną i adres. Jednocześnie informujemy, że dotychczasowa wersja przestanie być aktualizowana. Zapraszamy do odwiedzenia nowego serwisu. Po około 20 sekundach zostaną państwo automatycznie przeniesieni do nowego serwisu.

Legendy muzyki w MDK Czechowice-Dziedzice

legendy muzyki

Zapraszamy na weekend z cyklem znakomitych filmów dokumentalnych Legendy muzyki.

Fantastyczna muzyka, nietuzinkowa reżyseria i gwiazdy w roli głównych bohaterów obrazów: Marley, The Doors – historia nieopowiedziana, Rolling Stones w blasku świateł, Berlin. Lou Reed.

Opisy filmów:

marley04.06.2014 (piątek), godz. 20.00
Marley

Realizowana przez sześć lat opowieść o życiu i twórczości legendarnego muzyka, rewolucjonisty i legendy Boba Marleya, głównego propagatora i najsłynniejszego przedstawiciela muzyki reggae…

Historia muzyka, w stworzonym przy udziale rodziny Marleya obrazie, jest podróżą do czasu i miejsc z życia artysty. Marley powraca do nas w często kontrowersyjnych wspomnieniach najbliższych. Film sięga także do rzadkich nagrań koncertowych.

Czas trwania: 2 godz. 24 min.
Gatunek: biograficzny, dokumentalny, muzyczny
Produkcja: USA/Wielka Brytania
Reżyseria: Kevin Macdonald
Obsada: Ziggy Marley, Jimmy Cliff, Cedella Marley, Lee Perry, Cindy Breakspeare, Chris Blackwell

the doors05.06.2014 (sobota), godz. 20.00

The Doors – historia nieopowiedziana

Film, który wziął swój tytuł z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, People Are Strange, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych,…

nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia twórczej współpracy oraz życia prywatnego członków zespołu.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Gatunek: dokumentalny, muzyczny
Produkcja: USA
Reżyseria: Tom DiCillo
Scenariusz: Tom DiCillo
Obsada: Johnny Depp (narrator), Jim Ladd

stones05.06.2014 (sobota), godz. 21.45

Rolling Stones w blasku świateł

Martin Scorsese pokazuje Rolling Stonesów jakich świat jeszcze nie widział. Kręcąc w słynnym Beacon Theater w Nowym Jorku jesienią 2006, Scorsese zgromadził ekipę największych fachowców, aby uchwycić wielką siłę legendarnego zespołu…

Czas trwania: 2 godz. 2 min.
Gatunek: dokumentalny, muzyczny
Produkcja: USA
Reżyseria: Martin Scorsese
Obsada: Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts, Ron Wood, Christina Aguilera

berlin06.06.2014 (niedziela), godz. 20.00

Berlin. Lou Reed

Lou Reed i jego fani czekali trzydzieści trzy lata na koncert zarejestrowany w tym filmie. W 1973 roku, po glamrockowym hicie Walk on the Wild Side muzyk nagrał Berlin,…

ambitny album, zupełnie odmienny od jego wcześniejszych dokonań. Płyta zawiera instrumentalne aranże i piosenki, które portretują tą samą grupę postaci i opowiada o ich zazdrości, gniewie i stracie.

Czas trwania: 1 godz. 25 min.
Gatunek: dokumentalny, muzyczny
Produkcja: USA/Wielka Brytania
Reżyseria: Julian Schnabel
Obsada: Lou Reed, Fernando Saunders, Sharon Jones, Antony Hegarty

 Karnety na cały cykl w cenie 30 zł, bilet na wybrany film 12 zł.

Źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

„Bezpieczny weekend” na drogach

Rozpoczynają się wakacje. Jest to okres urlopowych wyjazdów. Dzieci wyjeżdżają z rodzicami lub na zorganizowane formy wypoczynku. W związku z tym na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, w tym autokarów przewożących dzieci. Szczególną uwagę policjanci poświęcą na sprawdzanie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Policjanci z drogówki kontrolować będą również prędkość z jaką poruszają się kierowcy oraz ich stan trzeźwości.

Dzisiaj o 6.00 rozpoczęły się policyjne działania pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”. Akcja potrawa do 29 czerwca, do godziny 22.00. Od piątku na drogach w całej Polsce pojawi się więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Będą oni widoczni na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie może dochodzić do łamania przepisów. Mundurowi będą kontrolowali prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Dlatego też lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła są sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny eksploatacyjne są uzupełnione. Policjanci ruchu drogowego będą używać także do kontroli radiowozów nieoznakowanych z wideorejestratorami.

Stróże prawa będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środkó odurzających. Policyjne działania będą także obejmowały sprawdzenia, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Należy zapamiętać, że pasów i fotelików używa się po to, aby chronić ludzkie życie, a nie po to, aby je utrudniać.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Pamiętajmy, aby rozpoczynając podróż wakacyjną należycie wypocząć przed jazdą, a pojazd był sprawny. Nie pozwólmy, aby wyjazd wakacyjny zakończył się tragedią na drodze.

Źródło: KMP Bielsko-Biała

Planowane wyłączenia prądu

Informujemy, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:

Kaniów ulica Batalionów Chłopskich, Grobel Borowa, Słoneczna i przyległe w tym rejonie.
Rozpoczęcie: 30-06-2014 08:00
Zakończenie: 30-06-2014 14:00

Kaniów ulica Młyńska od nr 15 do 24 w tym rejonie.
Rozpoczęcie: 01-07-2014 08:00
Zakończenie: 01-07-2014 14:00

Źródło: Tauron Dystrybucja

Rozpoczęcie robót przy przebudowie ulicy Krakowskiej w Bestwinie

W związku z prowadzoną inwestycją p.n. „Przebudowa drogi powiatowej 4444S Czechowice – Bestwina – Jawiszowice” w Bestwinie informujemy, że od dnia 27 czerwca br. (piątek) planowane jest wprowadzenie organizacji ruchu zastępczego, polegającego na zajęciu pasa drogowego na czas przebudowy drogi, zgodnie z zatwierdzonym projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu – Etap I. Zakres robót w Etapie I obejmuje drogę powiatową 4444S w miejscowości Bestwina ul. Krakowska tj. 4 odcinki prawego pasa w kierunku miejscowości Jawiszowice po około 200 m. Po upływie około 3,5 tygodnia zostanie wprowadzony Etap II Tymczasowej Organizacji Ruchu. Wdrożenie organizacji ruchu i rozpoczęcie prac jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

Planowany termin zakończenia inwestycji 31 październik 2014 r.

Źródło: Bestwina.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza!

Wakacje już tuż, tuż…

Zapraszamy więc wszystkie dzieci – małe i trochę większe – na spotkania teatralne.
W lipcowe wtorki , zawsze o godz. 12.00 będzie można zobaczyć przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Teatru DUET.

I tak:

01.07.2014   godz 12.00   ” Dino Nowy Przyjaciel”
08.07.2014   godz 12,00   „Kot w butach”

15.07.2014   godz 12,00   „O przygodzie w pewnej wiejskiej zagrodzie”
22.07.2014   godz 12,00   ” Czerwony Kapturek „

Wstęp wolny!

Źródło: Bestwina.pl

Zakończenie kolejnego roku pracy w Domu „Centrum”

Zakończenie kolejnego roku pracy w Domu „Centrum” :: Powiat Bielski

W Bestwinie w „Centrum” Środowiskowym Domu Samopomocy 24 czerwca uroczyście zakończono rok pracy 2013/2014. 

Spotkanie, które prowadziła dyrektor Rozetta Michnik zgromadziło licznie przybyłych wychowanków, ich rodziców, terapeutów i opiekunów.

Na uroczystość przybyli także wójt wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, prezes Towarzystwa im. Brata Alberta Tadeusz Cozac, prezes bielskiego PKS-u Marek Małacha, księża bestwińskiej parafii i dyrektorzy gminnych instytucji. Wicestarosta G.Szetyński pogratulował wychowankom sukcesów i efektów pracy podczas zajęć w pracowniach, terapeutom wyraził słowa uznania za ich cierpliwość, wytrwałość i przede wszystkim okazywane wielkie serce swoim wychowankom, bez którego nie byłoby tak znaczących efektów rehabilitacji.

Grupa Teatralna pn. ”Jestem” pod opieką Małgorzaty Borch – Mirochy i Marceliny Dziedzic przygotowała dla gości piękny – wzruszający i dowcipny spektakl „Wojna płci”.

Zakończenie pracy „Centrum”, które opieką obejmuje już 104 wychowanków było także okazją do wzajemnych podziękowań, wspomnień, rozmów o przyszłych planach i podróżach. Zorganizowano też kiermasz prac podopiecznych „Centrum”, który cieszył się dużym wzięciem.

Przypomnijmy „Centrum” jest powiatowym ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, które ukończyły obowiązek szkolny. Istnieje od 1990 roku i prowadzi działalność w 4 ośrodkach: na terenie Bielska-Białej oraz w Bestwinie. Celem jego działalności jest rehabilitacja społeczna osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia prowadzone są w ramach terapii zajęciowej, w oparciu o programy indywidualne sporządzone przez wielospecjalistyczny zespół: psychologa, technika fizjoterapii i terapeutów prowadzących poszczególne pracownie. Programy te dostosowane są do potrzeb rozwojowych każdej osoby, a ich realizacja przebiega w małych grupach lub indywidualnie. W „Centrum” znajduje się 17 pracowni terapii zajęciowej, prowadzone są również zajęcia dodatkowe: rehabilitacyjne, taneczne, muzyczne, teatralne oraz hipoterapia. Organizowane są wycieczki i wakacyjne wyjazdy rehabilitacyjno – terapeutyczne, wyjścia do kina, kawiarni i na kręgle. Podopieczni poprzez korzystanie z różnorodnych usług „Centrum” pod okiem specjalistów rozwijają swoje talenty, doskonalą nabyte umiejętności i kształcą nowe zainteresowania.

Jednocześnie informujemy, że Środowiskowy Dom Samopomocy „Centrum” prowadzi akcję  charytatywną – zbiera nakrętki dla niepełnosprawnego Jerzego Pudełko, któremu z zebranych pieniędzy za nakrętki od butelek zostanie zakupiony wózek elektryczny. Koszt takiego wózka to 24.000,zł  dlatego zachęcamy wszystkich do zainteresowania się tą akcją, która pomoże w zakupie wózka inwalidzkiego dla Jurka Pudełko.

Źródło: Powiat Bielski
Tekst i foto: Alina Macher

Zabezpiecz swój rower

W ostatnich dniach łupem złodziei padły aż cztery jednoślady. Dlatego apelujemy do Państwa o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanych rowerów! Najwięcej z nich ginie sprzed sklepów, szkół, oraz piwnic. Wiele kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone.

Pamiętajmy, że utrudnimy złodziejom „pracę” jeśli postawimy na fachowe zabezpieczenie roweru. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower. Rower można też oznakować. Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie Policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane. Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. „drugiej ręki” – okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu ponieważ posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

Źródło: KMP Bielsko-Biała

WordPress theme: Kippis 1.15